Obryw Skalny w Bardzie

Obryw Skalny to jedno z miejsc cieszących się największą popularnością wśród turystów odwiedzających Bardo. Obecna atrakcja powstała w wyniku osunięcia się dużej części zbocza Bardzkiej Góry, do którego doszło pod koniec XVI w. z powodu długotrwałych, intensywnych opadów deszczu. Upamiętnieniem tamtych wydarzeń jest biały krzyż, który odnajdziemy w miejscu obecnego tarasu widokowego.

Aby dotrzeć na Obryw Skalny należy odnaleźć ulicę Skalną i dalej kierować się w górę według zielonych oznaczeń (przez długi czas prowadzą one tożsamo z niebieskim szlakiem). Trasa ta z pewnością szczególnie przypadnie do gustu osobom religijnym (kierując się do naszego celu podążamy bowiem wzdłuż bardzkiej Drogi Krzyżowej) oraz biegaczom chcących poćwiczyć podbiegi (nachylenie terenu momentami osiąga tu nawet 37 %).

Dokładny przebieg trasy na Obryw Skalny opisałem we wpisie “Na Kłodzką Górę z Barda (przez Przełęcz Łaszczową)”, z którym polecam Wam się zapoznać. 🙂

 Z tarasu rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Bardo, Nysę Kłodzką i Góry Bardzkie. Patrząc na zachód dostrzec można także charakterystyczne Góry Stołowe.

Przy platformie turyści odnajdą drewniane ławeczki i stoły oraz tablicę informacyjną z tekstami w czterech językach.

Jeśli ten wpis był dla Ciebie pomocny, odwiedź zrzutkę na rozwój mojego projektu. Za okazane wsparcie odwdzięczam się mapą “Nietuzinkowe atrakcje Dolnego Śląska i pogranicza polsko-czeskiego” :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *