Wieża widokowa zamku w Głogowie

🗼Dane techniczne:

wysokość: 24 m

budulec: cegła

data powstania: przypuszczalnie 2 poł. XIII w.

widoki: zabudowania Głogowa, Odra

wstęp: płatny – na samą wieżę 6 zł; na wieżę oraz do mieszczącego się w zamku Muzeum Archeologiczno-Historycznego 12 zł (ulgowy 7 zł, rodzinny 30 zł); W PIĄTKI WSTĘP JEST BEZPŁATNY – szczegóły: OFICJALNA STRONA INTERNETOWA MUZEUM

Polecam skorzystanie z opcji wizyty na wieży w połączeniu ze zwiedzaniem muzeum. W kilku salach w bardzo interesujący sposób przedstawiono historię miasta oraz związane z nim pamiątki. Na szczególną uwagę zasługuje tzw. Skarb z Głogowa – znalezione w 1987 roku na terenie ogrodów działkowych „Wenecja” monety oraz sztabki srebra z XII w.

Aby z uwagą przyjrzeć się eksponatom dostępnym w muzeum należy zarezerwować sobie przynajmniej kilka godzin.

🏅Ocena:

oryginalność konstrukcji: 4/5

widoki: 5/5

ogólne wrażenia: 5/5

📢Ciekawostka: Wieża zamku zwana jest niekiedy wieżą głodową, ponieważ wykorzystywano ją niegdyś jako więzienie. Do naszych czasów zachowały się nawet kilkusetletnie napisy na cegłach, z których część została wykonana właśnie przez osoby osadzone w wieży.

Jeśli ten wpis był dla Ciebie pomocny, odwiedź zrzutkę na rozwój mojego projektu. Za okazane wsparcie odwdzięczam się mapą “Nietuzinkowe atrakcje Dolnego Śląska i pogranicza polsko-czeskiego” :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *