Ostra Mała

O tym, że uwielbiam Rudawy Janowickie wspominałem Wam już na pewno przynajmniej kilka razy. Jednym z obowiązkowych miejsc, które warto odwiedzić wybierając się w ten malowniczy region Dolnego Śląska jest punkt widokowy na Ostrej Małej (935 m n.p.m.).

Jak to często w Rudawach Janowickich bywa, dostosowanie tego miejsca do potrzeb turystycznych odbyło się na zasadzie połączenia darów natury z działalnością człowieka. Mówiąc jaśniej tworząc ten krajoznawczy zakątek wykuto w granitowej skale schody i dla bezpieczeństwa piechurów dodatkowo otoczono teren barierkami.

Po pokonaniu kilkudziesięciu kamiennych stopni mamy okazję ujrzeć jeden z najpiękniejszych widoków na Karkonosze, Rudawy Janowickie czy Kotlinę Jeleniogórską.

Na Ostrą Małą prowadzi wiele dróg. Najkrótsza trasa na niniejszy punkt widokowy wiedzie z Czarnowa (około 2 km). Jeśli jednak interesuje Was dłuższa wycieczka warto rozważyć inne opcje dostania się w ten zakątek Rudaw Janowickich (szlaki z Gruszkowa, Strużnicy czy Kowar).

Wytrwałym piechurom dodatkowo polecam mój wpis o największych atrakcjach wspomnianego pasma górskiego – “Rudawy Janowickie – i jak tu się nie zakochać?”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *