Średniak

Platforma widokowa na Średniaku to z pewnością nieoczywista i jeszcze mało znana atrakcja czekająca na piechurów w Górach Suchych. Położona nieco na uboczu (w stosunku do najpopularniejszych szlaków rozciągających się pomiędzy Schroniskiem Andrzejówka a Ruprechtickim Szpiczakiem) niska drewniana konstrukcja oferuje możliwość podziwiania m. in. Stożka Wielkiego, Chełmca czy Włostowej.

Jeśli jednak będziecie chcieli wybrać się tu specjalnie dla krajobrazów, moim zdaniem warto zastanowić się nad tym pomysłem. W Górach Suchych jest sporo punktów z porównywalnymi, a nawet lepszymi widokami w ofercie. Jeżeli z kolei planujecie zdobyć Średniak niejako przy okazji, absolutnie polecam taki wypad.

Myślę również, że samo wejście na taras widokowy, który przypomina trochę mostek kapitański może znaleźć szczególną aprobatę wśród najmłodszych turystów.

Do punktu widokowego na Średniaku najłatwiej dotrzeć z Sokołowska. Trasa z centrum tej malowniczej miejscowości powinna zająć Wam około godziny.

Warto wspomnieć, że drewniana platforma na niniejszej górze została stworzona w ramach otwarcia polsko-czeskiego szlaku im. Pavla Hečka (jego długość to w przybliżeniu 48 km – trasa prowadzi przez cztery przygraniczne gminy: Meziměstí, Teplice nad Metují, Adršpach oraz Mieroszów). W ramach projektu otwarto także platformę widokową na Bukowej Górze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *