Wieża widokowa w Grodziszczu

Położona w Grodziszczu wieża widokowa na pewno nie należy do najpopularniejszych tego typu atrakcji w naszym regionie. Wydaje mi się, że więcej uwagi turystów przyciąga inne Grodziszcze, gdzie odnajdziemy dziś już tylko ruiny kamiennej konstrukcji widokowej.

Tymczasem obiekt mieszczący się w miejscowości znajdującej się w pobliżu Bielawy zasługuje na okazanie mu zainteresowania – w dużej mierze ze względu na jego stan techniczny, którego pozazdrościć mogłoby mu wiele dolnośląskich wież. Ponadprzeciętny wygląd budowli to efekt remontu, który zakończył się pod koniec 2020 roku.

Wnioskując po opiniach znalezionych w Google Maps, przez długi czas obiekt nie był jednak udostępniony turystom. Z tego powodu wybierając się do Grodziszcza nie liczyłem na wiele, tymczasem na miejscu spotkała mnie miła niespodzianka. Brama wejściowa budowli była otwarta i mogłem spokojnie wejść do góry i przekonać się, jakie widoki czekają na nas po wejściu po schodach.

🗼Dane techniczne:

budulec: kamień

data otwarcia: koniec XIX w.

widoki: Góry Sowie, zabudowania Grodziszcza i pobliski park

infrastruktura: brak

wstęp: darmowy

🏅Ocena:

oryginalność konstrukcji: 4/5

widoki: 4/5

ogólne wrażenia: 4/5

📢Ciekawostka: Jeśli po przybyciu do Grodziszcza zastaniecie akurat wieżę zamkniętą, jeszcze nic straconego. Na jednej ze ścian odnajdziecie tabliczkę z kontaktami do osób, które będą mogły otworzyć Wam bramę budowli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.