Winna Góra

Winna Góra to wzniesienie górujące nad Trzebnicą – ponad trzynastotysięcznym miastem położonym niecałe 30 km od stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia. Niedawno włodarze miejscowości doprowadzili do końca kolejny etap modernizacji terenów rozciągających się wokół liczącego 219 m n.p.m. szczytu.

Obecnie na Winną Górę prowadzą komfortowe ścieżki wyłożone drobnym żwirkiem. Pokonując drogę na wzniesienie od czasu do czasu mamy możliwość zapoznać się z treścią edukacyjnych tablic. Wśród nich uwagę przykuwa ta, informująca nas o Homo Erectusie ( jednym z bezpośrednich przodków współczesnego człowieka), którego ślady egzystencji (sprzed 500 tys. lat) odkryto właśnie na Winnej Górze.

Co najważniejsze, na wzniesieniu odnajdziemy też platformę widokową, która skojarzyła nam się z parkietem tanecznym ogrodzonym solidną barierką. 🙂 Rozciąga się stąd hipnotyzujący widok na miasto.

Naszym ruchom wokół Winnej Góry bacznie przyglądają się kamery. Z jednej strony jest to nieco krępujące, jeśli jednak ma pomóc w utrzymaniu okolicy w nienaruszonym stanie, oby spełniło swoją funkcję.

fot. Urząd Miasta Trzebnicy

Warto zaznaczyć, że w przyszłości planowana jest tu budowa wieży widokowej. Jej wizualizację widzicie na powyższej grafice.

Odwiedzenie Winnej Góry polecam szczególnie mieszkańcom Wrocławia, którym nieco znudziły się już spacery po miejskich parkach stolicy Dolnego Śląska. Wypad do pobliskiej Trzebnicy może okazać się w takim wypadku orzeźwiającym doświadczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.