Wieża widokowa na Kłodzkiej Górze

Oddana w ręce turystów w 2020 roku wieża na Kłodzkiej Górze błyskawicznie zyskała miejsce w sercach miłośników pieszych wędrówek. Imponująca stalowa konstrukcja jest jednym z najwyższych tego typu obiektów na Dolnym Śląsku (wysokość całkowita 34,5 m; górny taras widokowy umiejscowiony na poziomie 30 metrów). Fakt ten oraz ażurowe schody budowli z pewnością nie przypadną z kolei do gustu osobom z lękiem wysokości. Jeśli dodamy do tego silne podmuchy wiatru, których często można doświadczyć w tym miejscu, na pewno wiele osób będzie musiało walczyć z samym sobą, aby wejść na górę. Warto spróbować, gdyż elementy krajobrazu widziane z najwyższego tarasu widokowego zdecydowanie potrafią zachwycić.

Polecana trasa:

Jeśli macie ochotę na trochę dłuższą przechadzkę po górach, warto wybrać się na Kłodzką Górę z Barda. Dokładny opis tego wariantu drogi na szczyt (wraz z licznymi wskazówkami i zdjęciami) znajdziecie TUTAJ.

🗼Dane techniczne:

wysokość: 34,5 m

budulec: stal

data otwarcia: 2020

widoki: panoramy Masywu Śnieżnika, Gór Orlickich, Bardzkich i Sowich; przy dobrej widoczności ujrzymy również Karkonosze i Wrocław

infrastruktura: ławeczki, miejsce na ognisko, wiata

wstęp: darmowy

🏅Ocena:
oryginalność konstrukcji: 4/5

widoki: 5/5

ogólne wrażenia: 5/5

📢Ciekawostki i przydatne informacje:

Jeśli trafimy na choćby minimalny wiatr podczas wędrówki na Kłodzką Górę, bardzo możliwe że usłyszymy dźwięki wydawane przez powietrze omiatające stalowe elementy konstrukcji. Przyznam szczerze, że chyba pierwszy raz spacerując na szczyt udało mi się ze znacznej odległości usłyszeć nawoływania wieży.😁

W październiku 2022 roku w odpowiedzi na oczekiwania turystów, na szczycie pojawiła się sporych rozmiarów drewniana wiata.

Kłodzka Góra (757 m n.p.m.) zaliczana jest to Korony Gór Polski. Nie jest ona jednak najwyższym szczytem Gór Bardzkich. Nie pierwszy raz w kontekście dolnośląskich gór popełniono tu błędy pomiarowe. W tym wypadku poszkodowaną została, mieszcząca się pół kilometra od Kłodzkiej Góry, Szeroka Góra (766 m n.p.m.).

Kłodzka Góra: Pieczątka ✅ (niestety obecnie ukradziona – informacja z dnia 20.11.2022) Korona Gór Polski ✅

5 komentarzy do “Wieża widokowa na Kłodzkiej Górze

    1. Racja. Przy wietrze nieźle buja. Niebagatelna wysokość wieży w tym zakresie robi swoje. Ale dla niektórych może być to dodatkową atrakcją. 😄 Dziękuję za komentarz i pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.