Wieża widokowa na Jagodnej

Postawienie na Jagodnej wieży widokowej dało temu nie najwyższemu szczytowi drugie życie. Od 2019 roku praktycznie w każdy pogodny weekend w Góry Orlickie ściągają całe rodzinny, które ochoczo podążają w stronę stalowej konstrukcji przyjazną trasą prowadzącą spod schroniska PTTK. Po pokonaniu kilkudziesięciu zakręconych niczym sprężynka schodów wszyscy chętni mogą z góry spojrzeć na okolicę oraz dumnie prezentujące się na horyzoncie krajobrazy.

Polecana trasa:

Dokładny opis powyższej trasy (wraz ze zdjęciami) znajdziecie w TYM WPISIE.

🗼Dane techniczne:

wysokość: 23 m

budulec: stal, drewno

data otwarcia: 2019

widoki: m. in. Góry Orlickie, masyw Śnieżnika, miasto Bystrzyca Kłodzka

infrastruktura: ławki, wiata, miejsce na ognisko, stojak na rower, trasa typu single track

wstęp: darmowy

🏅Ocena:

oryginalność konstrukcji: 4,5/5

widoki: 5/5

ogólne wrażenia: 5/5

📢Ciekawostki i przydatne informacje:

Wieża widokowa na Jagodnej została wybudowana w ramach projektu „Czesko-Polski Szlak Grzbietowy”. Dzięki tej idei w ostatnich latach powstały również obiekty na Orlicy, Kłodzkiej Górze, Czerńcu, oraz Włodzickiej Górze.

Okolice Jagodnej to doskonałe miejsce do aktywności dla rowerzystów. Odnajdą oni tu dobrze przygotowane trasy typu singletrack. Zadowoleni powinni być również narciarze biegowi, którzy mroźną zimą mogą dotrzeć na szczyt dwoma przygotowanymi dla nich pętlami.

Jagodna to szczyt zaliczany do Korony Gór Polski. Co ciekawe, miejsce w których postawiono wieżę wcale nie jest jednak najwyższym punktem Gór Orlickich. Jagodna ma bowiem dwa wierzchołki – i to właśnie ten drugi, zwany Jagodną Północną jest nieznacznie wyższy.

Jagodna: Pieczątka ✅ Korona Gór Polski ✅

5 komentarzy do “Wieża widokowa na Jagodnej

  1. “Jagodna to szczyt zaliczany do Korony Gór Polski. Co ciekawe, miejsce w których postawiono wieżę wcale nie jest jednak najwyższym punktem Gór Orlickich. Jagodna ma bowiem dwa wierzchołki – i to właśnie ten drugi, zwany Jagodną Północną jest nieznacznie wyższy. ”

    No tak ale teraz jak jest wieża to chyba ten jest najwyższy? 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.