Wieża Książęca w Siedlęcinie

Wybudowana w XIV siedlęcińska wieża co prawda nie spełnia funkcji widokowej, jednak i bez tego faktoru budowla ma naprawdę wiele do zaoferowania turystom.

Choćby swój gabaryt – zaliczyć ją bowiem można do największych średniowiecznych wież mieszkalnych w Europie Środkowej (wzniesiono ją na planie zbliżonym do prostokąta, o wymiarach 20 na 14,5 m).

Sama wielkość to tylko wierzchołek góry lodowej interesujących cech związanych z umiejscowioną w Dolinie Bobru konstrukcją. Wrażenie na odwiedzających na pewno zrobią również wiekowe drewniane stropy oraz znajdujące się na drugim piętrze, jedyne w swoim rodzaju malowidła poświęcone postaci sir Lancelota.

Wieża książęca w Siedlęcinie stanowi własność Fundacji „Zamek Chudów”, która udostępnia ją zwiedzającym, prowadząc jednocześnie kolejne etapy prac konserwatorskich i badawczych.

Będąc w okolicach Jeleniej Góry zdecydowanie warto tu podjechać i zagłębić się w średniowieczny klimat tego wyjątkowego miejsca!

Szczegółowe informacje dotyczące historii wieży, biletów wstępu oraz godzin otwarcia zabytku znajdziecie TUTAJ.

Oprócz oczywistych walorów historycznych, odwiedzając wieżę w Siedlęcinie w bonusie otrzymamy przyjemny widok na okolicę.

Siedlęcin: pieczątka ✅

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *