Trojak

Platforma widokowa na Trojaku to stosunkowo nowa atrakcja na turystycznej mapie Dolnego Śląska. Punkt widokowy oficjalnie otwarto podczas majówki 2023, choć legalnie można było korzystać z niego od kilku miesięcy.

Nie wiem, jak prezentował się Trojak w swojej naturalnej odsłonie, ale muszę przyznać, że obecna estetyka tego miejsca robi bardzo pozytywne wrażenie. Oczywiście otwarta pozostaje dyskusja, na ile człowiek powinien ingerować w krajobraz gór, natomiast w moim odczuciu nowe oblicze szczytu nie robi mu strasznej krzywdy.

Jeśli chodzi o samą platformę, składa się ona z kilku podłużnych tarasów, na które prowadzą kamienne oraz stalowe schody.

Najważniejszym punktem programu są jednak widoki. A te na Trojaku potrafią zachwycić. Z jednej strony dumnie prezentuje się nam Masyw Śnieżnika, z drugiej zaś dostrzeżemy Borówkową, Jawornik Wielki czy Góry Bardzkie. Bardzo dobrze widać także Lądek-Zdrój, a więc miasto z którego najłatwiej dotrzeć na górę.

Dla jasności przy każdy tarasie odnajdziemy tablice z opisanymi krajobrazami.

Warto również zauważyć, że w pobliżu szczytu poprowadzone są trasy typu singletrack, które na pewno skuszą bardziej doświadczonych rowerzystów górskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.