Kukułka

Punkt widokowy “Kukułka” to łatwo dostępne miejsce, które na mapie Dolnego Śląska odnajdziemy w pobliżu Kłodzka (dokładnie pomiędzy położonymi w jego pobliżu miejscowościami Wojciechowice i Jaszkówka).

Dotrzeć tutaj można na kilka sposobów.

Po pierwsze do “Kukułki” trafimy żółtym turystycznym szlakiem z Kłodzka (prowadzi on dalej na Kłodzką Górę, a więc szczyt zaliczany do Korony Gór Polski). Po drugie możemy dojechać tu wąską asfaltową drogą, której kolejne metry najlepiej pokonywać rowerem. Z jazdą motocyklem czy samochodem jednak nie powinno być problemu.

Niezależnie od tego w jaki sposób trafimy na “Kukułkę”, z pewnością warto przystanąć w tym miejscu i dać sobie chwilę na rozejrzenie się w koło. Przy dobrych warunkach pogodowych dostrzeżemy stąd m. in. Masyw Śnieżnika, Góry Bystrzyckie, Góry Stołowe czy zabudowania Kłodzka.

Warto zauważyć, że w obrębie punktu widokowego znajdziemy urządzenie pozwalające dopompować opony rowerowe. Rzadko zdarza się, aby poza stacjami benzynowymi, w terenie, rowerzyści mogli liczyć na takie udogodnienie.

W pobliżu “Kukułki” mieści się również restauracja i pensjonat o nazwie Dom Krawca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.