Wieża widokowa na Czerniawskiej Kopie

Świeradów-Zdrój to bez wątpienia jedno z najbardziej przyjaznych miast na Dolnym Śląsku dla wszystkich miłośników doskonałych widoków. Oprócz stworzonych przez naturę miejsc, miejscowość może pochwalić się obecnością aż trzech wież widokowych. Najbardziej klasyczną z nich jest obiekt mieszczący się na mierzącym 776 m n.p.m. wzniesieniu o nazwie Czerniawska Kopa. Otwarta w 2019 roku drewniana budowla przypomina trochę wielkoformatową ambonę myśliwską. Przy dobrej pogodzie upolujecie tutaj jednak tylko (a może bardziej aż) wyśmienite krajobrazy.

Polecana trasa:

🗼Dane techniczne:

wysokość: 15 m

budulec: drewno

data otwarcia: 2019

widoki: Pogórze Izerskie, Góry Kaczawskie, Ostrzyca, fragment czeskiej części Gór Izerskich, Góry Łużyckie

infrastruktura: stoły z ławeczkami, stojaki na rowery, kosz na śmieci

wstęp: darmowy

🏅Ocena:

oryginalność konstrukcji: 3,5/5

widoki: 4,5/5

ogólne wrażenia: 4,5/5

📢Ciekawostki i przydatne informacje:

Budowla została wykonana z solidnego drewna modrzewiowego.

Z wieży na Czerniawskiej Kopie jednocześnie możemy obserwować fragmenty terytorium trzech państw (Polski, Czech i Niemiec), co jest niewątpliwie ewenementem.

Wybierając się na Czerniawską Kopę od strony Czerniawy-Zdroju podążamy fragmentem czarnego szlaku okrężnego, którym można zrobić pętlę wokół Świeradowa-Zdroju (długość całego szlaku to 28 km) – patrz poniżej.

Nieopodal wieży przebiega trasa rowerowa typu Singletrack. Jeśli kochacie jazdę na rowerze i piękne widoki, zdecydowanie powinniście dopisać ten fragment Gór Izerskich do Waszej listy miejsc do odwiedzenia.

Czerniawska Kopa: pieczątka ❌ Korona Gór Polski ❌

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.