Gomólnik Mały

Drewniana platforma na Gomólniku Małym to jedno z najnowszych miejsc widokowych przygotowanych dla turystów w Sudetach. Otwarty tuż przed Majówką 2023 taras z pewnością przyciągnie w Góry Kamienne wielu miłośników wyśmienitych krajobrazów. A te przy korzystnej pogodzie naprawdę potrafią tu zachwycić.

Z niskiej, ale bardzo stylowej platformy możemy zobaczyć m. in. Jeleniec, Rogowiec, Masyw Ślęży, zarysy Wrocławia, Góry Sowie czy zabudowania Głuszycy.

Jest jednak jedna kwestia, która na ten moment nieco zaburza piękny obraz opisywanego tu dziś miejsca. Na Gomólnik Mały nie prowadzi bowiem żaden oficjalny szlak PTTK, wobec czego dojście na szczyt może sprawiać pewne problemy.

Do nowej platformy widokowej najłatwiej dotrzeć z miejscowości Grzmiąca. Popularna staje się również trasa prowadząca ze schroniska turystycznego „Andrzejówka”. Wybierając się na mierzącą 809 m n.p.m. radzę mieć jednak przy sobie telefon z włączonym GPS-em.

W przyszłości (miejmy nadzieję, że niedalekiej) na taras widokowy będzie można dotrzeć podążając oficjalną znakowaną trasą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.