Sky Tower – Wrocław

Od kilkunastu już lat jest jednym z symboli Wrocławia. Wieżowiec Sky Tower, bo o nim mowa, stwarza turystom możliwość podziwiania rozległych widoków bez wydawania grubych pieniędzy na wynajęcie jednego z oferowanych tam apartamentów. Na 49. piętrze budynku funkcjonuje bowiem punkt widokowy, z którego można spojrzeć z góry na północną i zachodnią część stolicy Dolnego Śląska oraz Ślężę. Przy wyjątkowo sprzyjających okolicznościach pogodowych zauważyć stąd można również Chełmiec, a nawet Śnieżkę.

Punkt widokowy znajduje się około 200 metrów nad ziemią. Dotrzemy do niego windą. Wjazdy odbywają się co 30 minut, a przyjemność podziwiania świetnych krajobrazów (głównie miejskich) możemy dzielić z 49-ma osobami. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że czas jaki mają do dyspozycji turyści na górze jest ograniczony i wynosi 20 minut.

Cena biletu wstępu różni się z zależności od okresu, w jakim pojawimy się we Wrocławiu. Od 1. października do 30. kwietnia wynosi 25 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy), a w sezonie wysokim koszt wejściówki to 30 zł (normalny) i 25 zł (ulgowy).

Na punkt widokowy na Sky Tower można również raz w roku wbiec. Sky Tower Run to zawody rangi Mistrzostw Polski w biegu po schodach.

W tegorocznej edycji imprezy (2023) najszybszy zawodnik dotarł na 49. piętro w czasie 5 minut 18 sekund.

A tutaj ja chwilę po zdobyciu szczytu wieżowca.
fot. Jacek Urbanowicz/Pro-Run Wrocław 

Jeden komentarz do “Sky Tower – Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.