Lisie Skały

Lisie Skały to całkiem interesujący punkt widokowy mieszczący się w centrum Gór Sowich. Najłatwiej dotrzeć tu niebieskim szlakiem z Sokolca (około 2 km drogi). Dla bardziej wymagających piechurów polecam dojście z Przełęczy Jugowskiej (nieco ponad 4 km). W tym drugim wariancie warto po drodze zahaczyć o taras widokowy pod Kozią Równią, z którego dostrzeżemy Pieszyce, Dzierżoniów czy Masyw Ślęży.

Wróćmy jednak do Lisich Skał. Panoramy, które możemy podziwiać z kilku kamiennych formacji zlokalizowanych tuż przy szlaku są jednymi z ciekawszych “niewieżowych widoków” w Górach Sowich. Turysta ma w tym wypadku okazję na podziwianie m. in. terenów nad Przełęczą Sokolą, Schroniska Orzeł, Wielkiej Sowy, Gór Kamiennych z charakterystycznym Ruprechtickim Szpiczakiem, a przy bardzo korzystnej pogodzie nawet Śnieżki.

Miejsce to z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym turystom. Warto zachować tu jednak odpowiednią ostrożność (zwłaszcza przy mokrej skale), bo choć formacje nie są tak wysokie jak np. w Górach Stołowych, na Lisich Skałach nie uświadczymy żadnych barierek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.