Okole

Wzniesienie o nazwie Okole to jeden z najwyższych szczytów, jakie odnajdziemy w Górach Kaczawskich (714 m n.p.m.). Na mapie zlokalizujemy go pomiędzy Jelenią Górą a Złotoryją.

Od 2018 roku można tutaj jednak skorzystać z pięknie wkomponowanej w skałę drewnianej platformy widokowej. Dla turystów przygotowano również wiatę, w której na spokojnie odpoczniemy po dotarciu na górę.

Najszybciej na Okole dotrzemy z parkingu, który w Google Maps nazywa się po prostu “Parking pod Okole”.

Nie jest on co prawda zbyt wielki, ale zmieści się tu około 10 samochodów. Kierując się na szczyt, początkowo przemierzamy żółty szlak, by pod koniec wędrówki odbić w niebieski.

Długość i czas przejścia trasy z parkingu :  1,6 km – około 45 minut

Przy dobrej pogodzie, krajobrazy rejestrowane przez turystę z platformy widokowej są naprawdę niezłe. Ujrzymy stąd dolnośląską Łysą Górę, Rudawy Janowickie czy Karkonosze. Podczas naszej wędrówki warunki nie zachwyciły, jednak dzięki obserwatorom Wież Widokowych Dolnego Śląska na Facebooku w niniejszym wpisie pojawią się również zdjęcia z bardziej słonecznych dni (za co jeszcze raz serdecznie dziękuję).

Na wspomnianym w tym wpisie parkingu swój początek bierze jedna z pętli rowerowych typu Single Track. Więc jeśli MTB nie jest Wam obce, warto rozważyć przyjazd w ten region Dolnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.