Grzybowiec

Grzybowiec to stosunkowo niewysoki szczyt (364 m n.p.m.) w południowej części Wzgórz Gumińskich, w pobliżu miejscowości Piława Górna.

W 2013 roku wybudowano tu drewnianą platformę widokową, która jednak z czasem zaczyna powoli tracić swoją najważniejszą funkcję. Obecnie (2024) rosnące w okolicy młode drzewa zaczęły przesłaniać sporą część krajobrazów.

Nie oznacza to jednak, że nie warto wybrać się na spacer w okolice Grzybowca. Przechadzając się w sąsiedztwie drewnianej konstrukcji możemy bowiem obserwować lepsze krajobrazy niż z samego oficjalnego punktu widokowego.

Przede wszystkim uwagę przykuwają tu doskonale widoczne Góry Sowie, Masyw Ślęży i sama Piława Górna (ze stacją kolejową). Wprawne oko zanotuje również Góry Bardzkie, a także mnie znane szczyty, jak np. Kluczowska Góra. Przy odrobinie szczęścia, kierując się czarnym szlakiem na północ od Grzybowca, może udać Wam się dostrzec także wrocławski Sky Tower.

Ciekawostka: w zamierzchłej przeszłości (przełom XIX i XX wieku) na Grzybowcu mieściła się mierząca 12 metrów drewniana wieża widokowa. Jej kres nastał w 1904 roku, kiedy to towarzyszący burzy śnieżnej wiatr przewrócić budowlę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *