Platforma widokowa Špička – Malý Špičák

Niedaleko granic Dolnego Śląska odnajdziemy idealny region dla wszystkich miłośników doskonałych widoków. Mam tu na myśli “pofałdowane” tereny mieszczące się w okolicach miasta Tanvald (około pół godziny jazdy samochodem od Szklarskiej Poręby). Na mojej stronie wspominałem już o zlokalizowanych na tym obszarze szczytach z wieżami widokowymi ( m. in. Světlý vrch czy Tanvaldský Špičák). Tym razem pragnę jednak zwrócić Waszą uwagę na kapitalny punkt widokowy.

Przywodząca na myśl pojazd obcej cywilizacji platforma widokowa Špička została oddana do użytku turystów w 2020 roku. Drabinki wkomponowane w skały mieszczące się na wzniesieniu Malý Špičák pozwalają w ekscytujący sposób dostać się na górę konstrukcji. A tam czekają już na nas rozległe widoki, wśród których na pewno warto zwrócić uwagę na zabudowania miasta Tanvald oraz grzbiety Gór Izerskich i Karkonoszy.

Ciekawostka: W założeniu kształt platformy widokowej, o której jest niniejszy wpis miał przypominać odwrócony bobslej. W przeszłości u podnóży szczytu Malý Špičák istniał bowiem tor, po którym mknęły charakterystyczne sanie wyścigowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.