Wzgórze Holtei’a (Grzybek) w Obornikach Śląskich

Niedaleko Wrocławia, bo w Obornikach Śląskich znajduje się idealne miejsce do weekendowych spacerów, które od niedawna (luty 2023) zostało wzbogacone o dodatkową infrastrukturę turystyczną. Mowa o popularnym Grzybku, czyli potocznej nazwie wzgórz górujących nad miastem i przylegających do nich terenów leśnych.

W tym miejscu znajdziecie bezpłatny parking:

Przed II wojną światową właśnie na tym obszarze Obornik Śląskich można było odnaleźć aż dwie altany, umożliwiające podziwianie krajobrazów.

Fotografia ze zbiorów serwisu www.fotopolska.eu.

Po wielu latach postanowiono nawiązać to tych tradycji wznosząc nad miastem nowy taras widokowy.

Przy dobrej pogodzie można podziwiać z niego zabudowania Wrocławia (w tym charakterystyczny Sky Tower), Ślężę oraz zarysy Sudetów.

Oprócz drewnianej konstrukcji przypominającej nieco grzyba lub parasol w okolicy wydzielono również miejsce na ognisko otoczone okrągłymi ławeczkami. Dodatkowo zainstalowano tu również kamienno-drewniane leżaki, które na pewno świetnie sprawdzą się, kiedy słońce na dobre zagości na naszym niebie.

Warto jeszcze dodać, że na Grzybku, zwanym oficjalnie Wzgórzem Holtei’a (na cześć Karla Eduarda von Holtei’a –  poety, pisarza i aktora, który przyczynił się do rozsławienia Obornik jako uzdrowiska) odnajdziemy skrzyneczkę z pieczątką. Jeśli zatem zbieracie stemple, tutaj znajdziecie następny do Waszej kolekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *