Na połowę maja zaplanowano otwarcie jednej z najbardziej rozpalających wyobraźnię turystów atrakcji polsko-czeskiego pogranicza – najdłuższego na świecie mostu wiszącego Sky Bridge 721.
I choć na ten moment nie wiemy jeszcze dokładnie co do dnia, kiedy pierwsi turyści postawią na nim stopę, już dziś możemy przygotować nasze portfele na wydatek umożliwiający przeżycie jedynego w swoim rodzaju ekstremalnego doświadczenia.
Z opublikowanego cennika, dowiadujemy się, że najtańsza wejściówka dla osoby dorosłej (przy rejestracji w e-sklepie) będzie kosztować 350 koron (w przeliczeniu około 67 zł). Za bilet dla dziecka (od 3 do 14,9 lat) w najtańszej opcji będziemy musieli z kolei zapłacić 245 koron ( w przeliczeniu około 47 zł).
Co ciekawe przewidziano także bilety łączone na kilka atrakcji resortu Dolní Morava. Chyba najciekawszą opcją jest karta wstępu obejmująca wjazd wyciągiem krzesełkowym, wejścia na most oraz pobliską ścieżkę w obłokach, za którą w najtańszym wariancie (przy rejestracji w e-sklepie) zapłacimy 880 koron (w przeliczeniu około 168 zł).
Pełny cennik znajdziecie na oficjalnej stronie resortu Dolní Morava.
To jednak nie wszystkie nowe ważne informacje o Sky Bridge 721. Oprócz szczegółów ceny wejściówek, dowiedzieliśmy się także, że ruch na moście będzie wyłącznie jednokierunkowy. W regulaminie atrakcji znajdzie się również zapis o zakazie wprowadzania zwierząt, wjazdu rowerem oraz z wózkiem dziecięcym. Ze względu na niewielką szerokość chodnika most nie będzie niestety przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Mamy za to dobrą wiadomość dla rodziców, na Sky Bridge 721 będą mogły pojawić się dzieci (oczywiście pod opieką dorosłych), bez ograniczeń w zakresie wieku i wzrostu.
Wejście na nową atrakcje resortu znajdować się będzie przy schronisku Slaměnka, mieszczącym się w pobliżu górnej stacji wyciągu krzesełkowego Sněžník.
Interesującym pomysłem zarządców Dolní Moravy jest uatrakcyjnienie powrotu na start naszej przygody. Po przejściu na drugą stronę mostu, będziemy mogli bowiem wziąć udział w interaktywnej grze poprowadzonej przez specjalnie wyznaczoną dwukilometrową ścieżkę edukacyjną „Most Czasu”. Aby móc wziąć udział w zabawie, będziemy potrzebować jedynie smartfona z zainstalowaną dedykowaną aplikacją oraz dostępu do internetu. Dla części Polaków ten drugi wymóg może okazać się nie do przeskoczenia, ale sądzę że i tak warto docenić sam zamysł.
Najważniejsze dane dotyczące Sky Bridge 721:
- 721 metrów | długość mostu
- 95 metrów | wysokość nad ziemią w najwyższym punkcie
- 1 110 – 1 116 metrów | wysokość mostu nad poziomem morza
- 6 głównych lin nośnych i 60 lin wiatrowych o różnych średnicach
- 360 ton | siła uciągu każdej z 6 głównych lin
- 1,2 metra | szerokość chodnika
- 2 km | długość ścieżki edukacyjnej „Most Czasu” z elementami rzeczywistości rozszerzonej
- 2 lata | czas budowy mostu wiszącego
Koniecznie dajcie znać w sekcji komentarzy, czy zamierzacie wybrać się na Sky Bridge 721? 🙂
Spoko, niezła atrakcja. Na pewno przyjadę
Dziękuję za komentarz. Chyba rzeczywiście warto się skusić. Pozdrowienia!